Higurashi no naku koro ni - recenze

18. března 2011 v 0:00 | » Kotia Shikayore «
Název : Higurashi no naku koro ni
Česky: Když cikády pláčou (ang. When they cry nebo When cicadas cries - překlady se liší)
Žánr: horror, komedie, thriller, drama
Díly : 26
Děj: Keichi Maebara se přestěhuje do vesničky jménem Hinazawa, hned se skamarádi s místními dětmi a obzvlášt si dobře rozumí se čtyřmi dívkami, a dokonce chodí do jejich klubu her, kde hrají různé hry, jak jinak, ale většinou vyhraje ten, který umí nejlépe podvádět.
Takže si je představíme: zleva Satoko Houjou, Rika Furude, Rena Ryugu a Mion Sonozaki. Keichi chybí.
Spolu zažívají štastné a veselé dny, ale končí to, když se doví ,že na svátek Watanagashi, jeden člověk zmizí a jiný umře. Lidé to nazývají kledba boha Oyashira, který chrání vesnici, záhadná zmizení a vraždy začaly před 5 lety, kdy měla být vesnička zatopena, kvůli přehradě.
Keichi začne podežřívat své přátelé, že mu neříkají pravdu a začíná se spolčovat s divným policistou,ten mu říká, že jeho kamarádky k těm vrždám mají dost blízko. Když se jich ptá reagují tak nějka divně a Keichimu to důvěry nedodá. Počase začne být až tak šílený a podežřívavý, že Mion a Rena umlátí pálkou k smrti a sám si pak rozdrábe hrdlo v telefonní budce, když telefonuje tomu policistovi!! Ale pozor!!! Toto je konec 4 dílu!! V pátém dílu, je zase všechno v pořádku a příběh se odehrává odzvona, ale jiným směrem a tak trochu s jiným dějem.
A můžu vám říct, že až dokoukáte 26 díl budete mít pocit, že to tak trochu chápe, ale první díl druhé serie, Higurashi no naku koro ni kai, který vyšel 5.7.2007, vás uvede v omyl a vy budete čumět jak vyvoraná myš!!
Tohle anime mě dost přimělo přemýšlet o přátelství a důvěře a štastným dnech, který žiji.
ps.: tady zas chybí Rena, nemůžete mít hold všechno. Bwahahaaa
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama